wtorek, Sierpień 21st, 2018

You are here: / Budownictwo / Najcieplejsze okna PCV / Deweloper – Racibórz

Deweloper – Racibórz

Deweloper – Racibórz
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

deweloper (5)Co się dzieje gdy deweloper upada
Co się dzieje gdy deweloper popadł w kłopoty finansowe i wszczęto wobec niego postępowanie upadłościowe? Na mocy nowego prawa są trzy wyjścia z tej sytuacji.
Inwestycja może zostać kontynuowana w ramach postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego. Celem tego jest zakończenie budowy i przekazanie nabywcom lokali. Konieczne jest tutaj dokonanie przez nich dopłat w celu dokończenia inwestycji. Kontynuować budowę może również syndyk po analizie sytuacji ekonomicznej przedsięwzięcia.
Drugim rozwiązaniem jest kontynuowanie inwestycji przez innego dewelopera. Jest to dobre rozwiązanie, gdy przed ogłoszeniem upadłości nie sprzedano zbyt dużo mieszkań. Nowy inwestor może wykupić inwestycję w ramach postępowania restrukturyzacyjnego i na niej zarobić sprzedając pozostałe lokale.
Trzecią opcją jest rezygnacja z inwestycji oraz zaspokojenie wierzycieli. Dochodzi do niej w przypadku, gdy prace na budowie nie zaszły jeszcze za daleko. Pieniądze pochodzące z likwidacji zostają przekazane wierzycielom.

YOU MIGHT ALSO LIKE

Tagi: Fotoprzekaźnik Sick, markizy Kęty, żwir siany ostrów, standy eliptyczne cena druku, Wiedzopedia, tanie taxi legnica, złomowanie auta tarnobrzeg, kreda sisa, elwix torba, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka